קבוצת דידי | טל': 08-6611769 | דבלין 6 א. תעשייה שדרות

צבעים וציפויים

ציפוי הוא השלב האחרון בפס הייצור של מוצרים מבוססי מתכת. מתכות בכלל ומתכות מבוססות ברזל בפרט אינן עמידות לקורוזיה, ללא ציפוי. בכדי להקנות למוצר מראה אסתטי וברוב המקרים גם הגנה מפני קורוזיה, עובר המוצר מגוון תהליכים: גלוון, פסיבציה, אנודייז, ניקל, צבע בתנור וכו'.

צביעה אלקטרוסטטית באבקה/ "צבע בתנור"

אחד התהליכים הנפוצים ביותר הוא צביעה אלקטרוסטטית, המכונה גם צביעה באבקה/ צבע בתנור.  לצביעה באבקה מגוון יתרונות לעומת צביעה בהתזה (צבע רטוב): עמידות משופרת בשחיקה/ פגיעה מכנית, עמידות משופר בקרינת UV, אחידות בעובי הצבע, אדהזיה מעולה של שכבת הצבע לחומר, איכות גימור מעולה ואפשרות לשימוש מיידי, בגמר תהליך הצביעה, ללא צורך בהמתנה לייבוש. הטכנולוגיה יעילה במיוחד וניתנת ליישום על גבי מתכות מוליכות. הצביעה נעשית לרוב ע"י רובוטים/ אקדחי צבע שבקצה שלהם ממוקמת אלקטרודה מייננת הטוענת את חלקיקי הצבע במטען חשמלי חיובי.

האובייקט הנצבע נטען במטען חשמלי שלילי, ויחד עם חלקיקי הצבע נוצר שדה אלקטרו-סטאטי המושך את חלקיקי הצבע אל האובייקט הנצבע בכדי לאפשר למטען החשמלי להתפרק לאדמה. השדה האלקטרו-סטטי שנוצר משפיע על מסלולם של חלקיקי הצבע הטעונים שלילית ונמשכים אל האובייקט הנצבע, לכן גם חלקיקי צבע שעפו מעבר למוצר נמשכים ע"י שדה אלקטרו-סטטי הנוצר ומגיעים גם למקומות "מוסתרים" יחסית במוצר. בשיטה זו אנו משיגים שכבת צבע אחידה גם במקומות שקשה לצבוע בצביעה קונבנציונלית. אנו מספקים ללקוחותינו פתרון מלא של צביעה אלקטרוסטטית באבקה, כחלק מפס ייצור המוצר, מבלי לעזוב את שער המפעל.

ral

קטלוג צבעי RAL 
יש לשים לב כי הצבעים במסך אינם בהכרח משקפים את הצבע בפועל!
הקטלוג המופיע במסך הנו להמחשה בלבד.

החנות עובדת בגרסת ניסיון - קטלוג בלבד. הזמנות יש לבצע דרך הטלפון. סגור